Powołanie i Przeznaczenie

Wszyscy trzej byli gotowi do działania. Wszyscy trzej podjęli decyzję o wejściu na nową, nieznaną drogę. Pomimo lęku, nieznajomości przyszłości, braku „zasobów” oraz logiki. Może z wyjątkiem jednego, który nie bacząc na potencjalne zagrożenia postawił rezolutnie na przygodę u boku przyjaciela.
I czasem chyba warto brać z niego przykład i skakać na głęboką wodę kierując się jedynie intuicją, ciekawością i wewnętrznym przekonaniem, że to jedyna słuszna decyzja.

Osioł, Piotr, Mojżesz

Osioł wyszedł walczyć ze smokiem,
Mojżesz „wyszedł nie wiedząc dokąd idzie” w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej,
Piotr porzucił sieci i wszystko co znał, żeby łowić ludzi.

Na pierwszy rzut oka powariowali. Po ludzku podjęli totalnie nieracjonalne, nieopłacalne, nielogiczne i nierozważne decyzje. Tylko, że oni byli pewni że postępują słusznie.

Takie radykalne decyzje wymagają odwagi i działania często po omacku, bez pewności co znajdę na końcu.

Podobno Morze Czerwone rozstąpiło się dopiero kiedy Izraelici do niego weszli. W zaufaniu i wierze. Mojżesz nie stał na brzegu i nie czekał na spektakularny znak, jakieś potwierdzenie i zielone światło. Wszedł w morze. Jego akt odwagi, d eterminacja i decyzja przyniosły oczekiwany efekt – możliwość ucieczki przed Egipcjanami i finalnie wejście do Ziemi Obiecanej.

  • Czy masz w sobie odwagę żeby zacząć nową drogę?
  • Czy wbrew „doradcom”, wewnętrznemu krytykowi, lękowi o reputację, obawom przed niepochlebnymi opiniami, nadszarpnięciem wizerunku, wyjściem poza standard masz gotowość do podjęcia niepopularnej decyzji, zmiany zwrotnicy w swoim życiu, zaufania swojej intuicji i pójścia własną drogą?
  • Czy masz tę odporność psychiczną która pozwala nie ulec i nie poddać się wobec przeciwności i krytyki?

Punktem zwrotnym jest zawsze decyzja.

Czasem brakuje wszystkich danych, racjonalnych przesłanek, wsparcia. Ale jest ten wewnętrzny głos żeby ruszać. Bo zmiany są bardzo dobre.

Calling. Vocation. Destiny.
Hear the voice of Your vocation, follow Your destiny

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *